1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.

Bonusy
Diskuze
Fotogalerie
Pořadí týmů
Příběh hry
Registrované týmy
Šifry
Šifry – příchody a penalizace
Šifry – statistiky
Trasa (včetně bonusů)

Intro – start

Svět se ocitl na pokraji zkázy. Roky trvala studená válka a tajní agenti dělali všemožnou špinavou práci, aby zachránili svět. avšak před pár dny velitelství zachytilo šifrovanou zprávu o hrozícím nebezpečí, o kterém zatím není dostatek informací. Byli jste vyvoleni, jako nejlepší z nejlepších, abyste vypátrali, co nepřítel chystá, a zabránili zkáze lidstva.

Nastává nejlepší čas vydat se na cestu, protože tajní agenti vycházejí ze svých úkrytů vždy se soumrakem. Vaším cílem je kontaktovat tajného informátora, kterému se podařilo infiltrovat do nepřátelského hlavního štábu.

Příběh 1 – šifra 1

Podařilo se vám navázat spojení s tajným informátorem a ten vám předal zapečetěnou obálku. Tato obálka obsahuje důležité kódované informace, které máte za úkol zanést na velitelství. Jelikož všude kolem slídí nepřátelský špionážní systém, nesmíte obálku za žádných okolností otevřít nebo předat třetí osobě. Ztráta obálky by znamenala konec celé operace.

Příběh 2 – šifra 4

Zkracování cesty přes území s nepřátelskými agenty se vám málem nevyplatilo, ale rychlý únik po schodech vás zachránil. Mějte se na pozoru, informace, které nesete v zapečetěné obálce, jsou příliš cenné na to, abyste mohli takto riskovat.

Naši informátoři vypátrali, že vám je nepřítel v patách. Měli byste si pospíšit a nikde se zbytečně nezdržovat. Nikdy nevíte, co se může schovávat v temných zákoutích pražských uliček.

Příběh 3 – šifra 5

Všimli jste si, že už nějakou dobu máte v patách stín. Vysoká statná postava se vás drží, na rukou má kožené rukavice a jen čeká na příležitost, kdy vás přepadnout. Čeká až budete slabí, až selžete. Čeká na sebemenší chvíli, kdy vás bude moct přepadnout a sebrat vám životně důležité informace v obálce.

Vaší jedinou nadějí je nyní dobrý úkryt. Utíkáte a skáčete přes neznámou pomalovanou zeď. Schováváte se za zdí a ani nedýcháte, stín je blízko. Jaké překvapení se však skrývá za zdí s ornamenty?

Ocitli jste se na starověkém hřbitově, s vysokou vstupní branou, oltářem a spoustou hrobů s vyrytými ornamenty. Není těžké si představovat, jaké obřady se zde musely jednou vykonávat, ale vám toto místo zachránilo život. Mějte se však i dále na pozoru, stíny nikdy nespí ani neodpočívají, a čekají na vaši chybu.

Příběh 4 – šifra 7

Po strastiplné cestě se podařilo dorazit na základnu, kde na vás již netrpělivě čekali další agenti připraveni dekódovat tajnou zprávu. V uplynulých několika hodinách jste byli terčem zájmu snad všech na základně, data, která přinášíte můžou zachránit celý svět.

Po dobře odvedené práci si zatím můžete jít odpočinout do kabaretu ve spodním patře, avšak vaše mise bude brzy pokračovat. Jakmile budou informace dekódovány, budete vysláni splnit svůj závěrečný a rozhodující úkol. Budete vysláni, abyste rozhodli o osudu celého lidstva.

Příběh 5 – šifra 8

Vedení základny rozluštilo informace, které jste přinesli spolu s ostatními agenty. Váš poslední úkol je nyní jasný a důležitý. Musíte včas zneškodnit bombu, dříve než ji nepřítel stihne použít. Naši informátoři také vypátrali způsob, jak bomba funguje, a ten byste na základě obou tajných obálek měli dešifrovat a pochopit. Zneškodnění bomby bez toho nebude možné.

Vaše putování nyní pokračuje podzemním tunelem do nepřátelského území. Nevíte, co na vás čeká, ani nevíte, jak dlouhá je ještě vaše cesta. Přesto se vydáváte do temnoty, posilněni nedávným úspěchem, abyste rozhodli o výsledku.

Příběh 6 – šifra 12

Tajné služby zachytily znepokojující zprávu o tom, že nepřítel mobilizuje své tanky. Kolem základny s připravenou bombou je nyní nezvyklý pohyb vojáků, a vše nasvědčuje tomu, že válka brzy začne. Pospíchejte, než bude pozdě!

Kladně odpovídáte na dotaz ze základny, jestli jste již dešifrovali princip bomby. Vyrážíte sice nejkratší, zato nejnebezpečnější cestou k vašemu poslednímu úkolu. V okolních domech spí nic netušící lidé, kteří se o vás nikdy nedozví, ani vám nikdy nepoděkují, ačkoli právě riskujete svůj život pro jejich záchranu. Pospíchejte. Nesmíte selhat.

Příběh 7 – cíl

Po dlouhé cestě jste dorazili k nepřátelské základně. Díky informacím od špionů víme o větrací šachtě, přes kterou bylo možno proniknout dovnitř základny.

Na konci spletitých chodeb jste se dostali k pancéřovaným dveřím. Po odjištění je otevíráte a bombu máte přímo před vámi. Je obrovská. Připravená k odpalu vypadá děsivě.

Nemáte mnoho času, a v dáli jsou stále slyšet kroky vojáků, kteří základnu hlídají. Pokud vás tady najdou, váš osud je jasný. V tomto případě je vaší povinností použit kyanidovou kapsli a za žádných okolností nevyzradit polohu naší tajné základny.

Pusťte se do práce a dávejte pozor.

Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce