1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.

Bonusy
Diskuze
Fotogalerie
Pořadí týmů
Příběh hry
Registrované týmy
Šifry
Šifry – příchody a penalizace
Šifry – statistiky
Trasa (včetně bonusů)

  Startovní aktivita  
  1      2      3      4      5      6      7      8      9      10      11      12      13      14      15   
  Cílová aktivita   

Šifra 8 – Karlínské náměstí

Šifra 8nápověda – zobrazit

Co říkají lidé? A co mimozemšťani? A co roboti? (45 minut)

Spoj si páry nelidí úsečkou a čti v jejím středu. (75 minut)

řešení – zobrazit

Nejprve si uvědomíme, že není možné jednotlivé postavy jednoznačně pojmenovat, ale je možné si je rozdělit na tři kategorie – lidi, roboty a mimozemšťany, což nám potvrdí i mezitajenka, kterou získáme, přečteme-li si písmena na obrázcích lidí. Dále si všimneme, že každý obrázek mimozemšťana a robota se na šifře opakuje dvakrát. Dokonce se dvakrát opakují v jednom řádku, sloupci či diagonále a vždy existuje obrázek s písmenkem, který se nachází přesně mezi těmito dvěma výskyty daného nečlověka. Zvýrazníme-li si v šifře nejprve všechna písmena, která se nachází uprostřed dvojic mimozemšťanů, čteme po řádcích STVANICE, zvýrazníme-li si písmena mezi roboty, čteme TENISS. Hledáme proto na severním okraji tenisového areálu na Štvanici.

Řešení

Diskuze – šifra 8

Lukin (Salám na ledě)
3. 5. 2016, 12:57:57
Nutno přiznat, že Hřibka prostě řekla, že to bude na Lyčkově náměstí, a pak si domyslela, jak ho tam nacpe...
Lipča
3. 5. 2016, 8:27:18
My jsme si zas napred vsimli napisu ZAVIN a SNECI, tak jsme na chvili podlehli dojmu, ze budem cist po spiralkach. Nastesti rychle opusteno.
Hřibka (Salám na ledě)
2. 5. 2016, 22:26:02
NA této šifře jsem zažila snad nejpřesvědčivější falešné řešení své šifrovací kariéry. Když jsme pospojovali nelidi a vyškrtali lidi mezi nimi, ze zbylých lidí se dala poskládat slova "lyčkovo náměstí" (asi 500 m od karlínského náměstí) + cca 8 velmi česky vypadající kombinace zbylých písmen. Zatímco jsem utíkala svou domněnku ověřit, zbytek týmu (ještěže byli tak prozíraví!) vyluštil Štvanici. Pf!
Yeti
2. 5. 2016, 20:44:37
Šifra nás na první (i druhý) pohled vyděsila. Naštěstí stačilo zůstat u toho, co jsme s obrázky dokázali dělat, tedy velmi hrubé kategorizace. A všimnout si po půl hodině (spíš víc), že uprostřed jde přečíst nápis NEZAVISLE, bylo taky vtipné...
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce