1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.
Diskuze
Fotogalerie
O hře
Registrované týmy
Reportáže ze hry
Trasa (včetně bonusů)
Pořadí týmů
Statistiky bonusů
Statistiky šifer
Bonusy
Šifry

Bonus 1 | Bonus 2 | Bonus 3 | Bonus 4 | Bonus 5 | Bonus 6 | Bonus 7

Bonus 7 (-60 min)řešení – zobrazitPlné autorské řešení si můžete stáhnout zde.

Diskuze – Bonus 7

Honza
4. 5. 2017, 21:04:33
Škoda té nekonzistence s šifrou č. 1.
Lipča (Párek s křenem)
2. 5. 2017, 10:55:34
Me to indexovani doslo asi 5 minut pote, co jsem ten dotaz napsal. Ale uz se mi nechtelo vstavat z postele a psat prispevek :-) My jsme s temi tucnymi cisly dokonce i porad pracovali a hlavne ty dve -5 nam rikaly, ze ta vInIce proste musi nejak vyjit.
Mirek (Org)
2. 5. 2017, 8:49:36
Ty indexy jsou podle pořadí tučných čísel v zadání (v řešení je to asi trochu matoucí). První tučné číslo je 1.333, vyhledám, na kterém je poli, a přečtu písmenko, které tam je. To je V. Druhé tučné číslo je -5, vyhledám jej, na jeho poli je I, atd.
Myšlenka byla, aby se s čísly v zadání dělalo pořád to samé -- vyhledání v tabulce a přečtení.
Jinak aby ty morseovkové mezitajenky bylo možné zacyklit, stačí, aby v polích tabulky bylo všech 3^3 kombinací morseovkových znaků. Stačí tedy najít takové mezitajenky, které tohle splňují a něco zajímavého říkají -- to stálo "trochu" zkoušení. K dalšímu a dalšímu zkoušení motivovalo pozorování, že na těch 27 kombinací je 64 možných polí, přičemž na každém poli je téměř náhodná kombinace.
zacyklení si akorát pak vybere daň na tom, jak málo informací se použije na samotnou tajenku...
Lipča(Párek s křenem)
2. 5. 2017, 0:10:52
V ramci vycerpani v cili jsem mozna dostatecne nevyzdvihl, jak skvela tahle sifra je. Vazne bezvadna a pouzitelna na jakekoliv velke hre. Pro nas byl nejvetsi problem ten myslenkovy skok z modre mezitajenky na tyrkysovou. Proste jsem neveril, ze je neco takoveho mozne, aby to fungovalo. A to ani nemluvim o tom, ze to funguje i dal cyklicky a v mezicase generuje tajenku pomoci dalsiho sifrovaciho principu. Vau
Jen jsem ani po precteni vysvetleni nepochopil, kde mam vzit ty cisla 1-6 pro indexovani vysledne tajenky. Co jsem kde prehledl?
Mirek (Org)
1. 5. 2017, 23:00:33
@Yeti: Role šifry (a vlastně všech bonusů) měla být zhruba taková, jak píšeš. Osobně jsem doufal, že šifru uvidí více týmů. Vznikala ale docela narychlo a měla původně vypadat úplně jinak. Ve chvíli, kdy se ukázalo, že "je vlastně hezká", už bylo pozdě o změně umístění uvažovat. Možná jsme mohli ideu použít někdy příště, je ale otázkou, zda by příště byla podobná příležitost využít minulou šifru jako letos.
Mimochodem, zde na webu visela verze s chybami, které jsme na poslední chvíli opravovali. Pokud ses zasekl na tom, že druhá mezitajenka nevycházela, nebyl problém u tebe...Sorry.
Teď už je zadání správně.
Yeti
1. 5. 2017, 19:12:33
Zkoušel jsem to luštit po hře -- a nevyluštil. Ale super šifra. Na čtrnáctku na Bedně určitě ;-) Tady to asi mělo mít použití ‚‚jak sakra zabavíme v cíli Pralinky na dalších sedm hodin?‘‘ Takže trochu škoda nevyužitého potenciálu, protože tohle je typ šifry, u které je člověk nadšený, že za hodinu a půl přišel na další krok ze sedmi...
Vojta
1. 5. 2017, 15:06:50
zhulenost v nejčistší podobě.
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce