1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.

O hře

Seznam registrovaných týmů
Pořadí týmů
Šifry – autorská řešení
Šifry – statistiky

Diskuze
Fotogalerie
Příběhy týmů (bonus 3)

Startovní aktivita    1      2      3      B1      4      5    B2      6      7      8      9   

šifra 3, Milíčovský rybník, východní hráz

šifra 3

nápověda - zobrazit
Každý ví, co dětem do ruky nepatří.
řešení - zobrazit

Tato šifra byla 2-kroková. V první části bylo cílem všimnout si, že některé dvojice křížků jsou vzdálené přesně na délku zápalky, kterou týmy dostaly ve startovní obálce. Poté šlo jednoznačně vytvořit trojice spojených křížků tak, že každá z nich začínala a obsahovala právě jedno hlavní město.

šifra 3 křížky

Dvojice čar nebyly náhodné a představovaly semaforovou abecedu, takže vznikla písmena (některá se opakovala, proto byla města u stejných křížků).

Zbýval druhý krok, seřazení písmen. Při studování šifrovacích pomůcek si měly týmy všimnout, že města nejsou zvolena náhodně. Na přední straně jsou vlajky zemí seřazené do 3 sloupců, a tato hlavní města byla hlavní města prvních 15 z nich (protože některé země v Evropě nemusí být tak známé, na zadní stranu pomůcek byla vytištěna tabulka států a hlavních měst). Stačilo tedy písmena seřadit podle zmíněných zemí a vzniklo řešení "Smejkal Seberov S".

Řešením tedy je rybník Šmejkal v městské části Šeberov, severní břeh.

Spodní část je jen nápověda k cestě, která mohla ušetřit nachozené kilometry. Stačilo vzít výsledek a postupně od něj odečítat/přičítat čísla k písmenkům, až vzniknul nápis říkající, že u Kateřinského náměstí lze podejít dálnici.

Diskuze k šifře
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce