1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.

O hře

Seznam registrovaných týmů
Pořadí týmů
Šifry – autorská řešení
Šifry – statistiky

Diskuze
Fotogalerie
Příběhy týmů (bonus 3)

Startovní aktivita    1      2      3      B1      4      5    B2      6      7      8      9   

šifra 5, most u zříceniny Nového Hrádku, Kunratický les

šifra 5

nápověda - zobrazit
Marco Polo.
řešení - zobrazit

U této šifry bylo klíčem všimnout si podobnosti s mapou. Po bližším zkoumání si měly týmy všimnout kruhového objezdu mezi ulicemi Ryšavého a U Kunratického lesa, který odpovídal směru od hradu.

Správným postupem bylo změření vzdálenosti mezi známými místy (tedy hradem a kruhovým objezdem) a dopočítání zbylých bodů na mapě pomocí vzdálenosti a úhlu. Zbylé body představovaly altány na křižovatkách cest, studánku a dětské hřiště v severní části Kunratického lesa (objekty nebyly v mapě zakresleny).

šifra 5 mapa

Na těchto místech (která mimochodem ležela na relativně rovné cestě, nebylo nutno běhat po lese z kopce do kopce) byly vždy nalepené cedulky s logem hry a číslem různé velikosti fontu. Čísla na kartičkách byla podle velikosti fontu tato: 676, 1, 169, 25, 121 121 (opravdu bylo 2x), 324, 9.

šifra 5 místa

Jednotlivá čísla byla druhé mocniny písmenek, takže stačilo stanoviště projít a týmy získaly "ZAMEK KRC". Řazení podle velikosti nebylo podmínkou řešení, výsledek se dal snadno prolomit vzhledem k faktu, že z 8 písmen byly pouze 2 samohlásky.

Řešením tedy je Zámek Krč, červená budova trafostanice naproti dětského hřiště.

Diskuze k šifře
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce