1. 5. 2017
Afterparty proběhne ve čtvrtek 4. 5. od 18:30 ve Slovácké vinárně na Žižkově. Všichni jste zváni.
1. 5. 2017
Přidali jsme na web výsledky, fotky, reportáže, šifry i bonusy.

O hře

Seznam registrovaných týmů
Pořadí týmů
Šifry – autorská řešení
Šifry – statistiky

Diskuze
Fotogalerie
Příběhy týmů (bonus 3)

Startovní aktivita    1      2      3      B1      4      5    B2      6      7      8      9   

šifra 7, ulice Herálecká, hřiště

šifra 7

nápověda - zobrazit
Podbaba, příští zastávka Lotyšská.
řešení - zobrazit

Po ohledání šifry si měly týmy všimnout dvou věcí. Jednak každá věta obsahovala právě jeden název/jméno s velkým počátečním písmenem, složením těchto vznikla nápověda "TAKTO TO NEPUJDE, SLEDUJ KUDY JEDE". Nápověda naváděla na linky MHD, v mapách vzadu jsou linky tramvají a autobusů. Mapa byla u této šifry nutnou podmínkou pro řešení, protože některé linky již nejsou aktuální.

Druhá věc byla čísla – každá věta obsahovala právě jedno číslo zapsané číslicemi a jedno zapsané slovně. Řešením bylo tedy najít tramvaj s číslem zapsaným číslicemi a vzít zastávku v pořadí čísla zapsaného slovně, z této zastávky první písmeno (výjimka byla zastávka U Elektry, na kterou byly týmy upozorněny vespod zadání). Protože v mapě neexistuje zastávka začínající na Y, je toto písmeno vloženo na konci prvního odstavce (nepředpokládali jsme, že by toto byl zdroj problémů, pokud už tým přišel na princip).

šifra 7 zvýraznění

Modře jsou zvýrazněna první písmena názvů/jmen, červeně a zeleně poté dvojice tramvaj–zastávka, ze zastávky se vždy bralo první písmeno z prvního slova názvu (předložky se přeskakovaly). Postupným skládáním vyšlo "Branicke skaly sto metru Z od Na Dobesce".

Řešením tedy je cesta 100 metrů na západ od ulice Na Dobešce u Branických skal.

Diskuze k šifře
Děkujeme partnerům a sponzorům šifrovací hry Civilizace:
Asociace studentů ČZU, organizační partner akce        Slovácká vinárna, organizační partner akce        Compelson, partner akce